Перша світова війна

Завершення третього етапу вступу німецьких військ в Україну (кінець березня — початок травня 1918 року)

Михайло СЛОБОДЯНЮК
кандидат історичних наук, науковий співробітник центру українських військових традицій і патріотичного виховання НДІУ

Ця стаття закінчує цикл публікацій автора, присвячених першому та другому етапам вступу німецьких та австро-угорських військ в Україну в лютому–травні 1918 року.

[214] Після закріплення за німецькими військами Полтави, Бахмача, Сум та взяття Катеринослава на початку квітня 1918 року основним напрямком діяльності Групи армій Айхгорна стало захоплення Донбасу, Криму та встановлення контролю на Чорноморському та Азовському узбережжях України. Полная запись…

Було-стало: колишні казарми австрійської кавалерії в Івано-Франківську

Менів Андрій

Казарми кавалерії на південній околиці місцева влада звела в 1897 році і до Першої світової війни там дислокувалися драгунськи полки. Полная запись…

Було-стало: Казарми Швайковського на вулиці Камінського-Франка

Менів Андрій

У кінці ХІХ століття на вулиці Камінського (нині — Франка) створюються дерев’яні бараки для двох рот 58 полку інфантерії (піхоти), що розквартировувався у Станиславі. В описах ці будівлі більше відомі як блокгаузи. Блокгаузи могли містити не більше 400 чоловік. Згодом біля бараків почали будувати так звані «муровані арешти». Як бараки, так і гауптвахта були на землях Швайковського, які в народі носили назву «кошари Швайковського». Полная запись…

Gagisten — професійні військові австро-угорської армії та флоту

Ґаґістами (однина Gagist, множина Gagisten) називали професійних військовослужбовців — офіцерів та вищих унтерофіцерів, — які зголосилися присвятити частину свого життя збройним силам Дунайської монархії. Термін суто австрійський (згодом — австро-угорський). Полная запись…

Фенріх (Fähnrich)

Слово «Fähnrich» походить від давньоверхньонімецького «faneri», середньоверхньонімецького «venre» та ранньонововерхньонімецького «venrich» і тому пов’язане з сучасним словом «Fahne» у значенні військового прапора, який колись мав носити «фенріх». Полная запись…

Штаб 2-ї сотні 94-го батальйону ландштурму (1914)

На унікальній фотографії з колекції Bernard Panuš можливо зображено штаб 2-ї сотні 94-го батальйону ландштурму з Високого Мита (k.k. Landsturmbataillon Hohenmauth Nr.94 k.k. 2/94. Landsturmkompagnie), датована вона поштовим штемпелем 28 листопада 1914 року. Полная запись…

Хто чухається? або Австро-угорське військо у боротьбі з вошами під час Першої світової війни

Mag. Dr. Thomas Edelmann, MAS

З переходом до позиційної війни у прифронтовому тилу мала бути створена інфраструктура для задоволення всіх специфічних потреб війська, повʼязаних з веденням великої війни. До цієї інфраструктури також входили й заклади, що були створені для боротьби з епідемією тифу. Полная запись…

Офіцієрсштельфертретер — заступник офіцера

Це звання зʼявлялося в австро-угорському війську двічі й кожного разу під цією назвою розуміли геть різні речі. Тому не треба плутати різні періоди його використання.
Полная запись…

Штабс-фельдфебель (Stabsfeldwebel)

Наприкінці 1913 року в австро-угорській армії були заведені звання штабс-унтерофіцерів (штабс-фельдфебель (Stabsfeldwebel) у піхоті, штабс-вахмістр (Stabswachtmeister) у кінноті та обер-феєрверкер (Oberfeuerwerker) в артилерії ). На той час це були найстарші унтер-офіцерські звання у війську. Полная запись…

Черга до кінотеатру у Бухаресті

«У період загальної неписемності зі всіх мистецтв для нас найважливішими є кіно та цирк!»
В.І. Ленін Полная запись…

1 2 3 ... следущая › последняя »